Sophos Intercept-X

Kaliteli ürünleri sayesinde adını tüm dünyaya duyuran Sophos; bilhassa Intercept-X ile dikkat çekmektedir. Sophos Intercept-X sayesinde bilgisayarların korkulu rüyası olan ransomware virüsüne karşı etkili önlemler alınmaktadır.

Sophos Intercept-X

Kaliteli ürünleri sayesinde adını tüm dünyaya duyuran Sophos; bilhassa Intercept-X ile dikkat çekmektedir. Sophos Intercept-X sayesinde bilgisayarların korkulu rüyası olan ransomware virüsüne karşı etkili önlemler alınmaktadır. Bu virüsün bilhassa işletmeler için büyük bir risk olduğu bilinmektedir. Bu virüsü durduran ve tüm sistemden temizleyen Sophos Intercept-X; bu özelliğinden dolayı birçok işletme tarafından tercih edilmektedir.

Sophos Intercept-X; tüm dosyaların korunmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak, bu virüsten etkilenmiş dosyaların orjinal halinin geri getirilmesine imkan tanımaktadır. İçerisinde tüm bu işlemleri yapmasını sağlayan Cryptoguard teknolojisi bulunmaktadır. Sophos Intercept-X; çalışma yöntemi bakımından farklı nitelikler taşımaktadır. Zararlı ve casus yazılımların nasıl çalıştığını analiz etmekten ziyade onların yöntemlerini dikkate alarak bu yönde teknolojiler geliştirmektedir. Bu noktada, diğer güvenlik unsurlarına kıyasla çok daha etkili ve başarılı olduğunu vurgulamak gerekir. Bunun yanı sıra, eşsiz bir sezgisel analiz motoru bulunmaktadır. Bu sayede, şifreleme işlemleri için hızlı bir şekilde reaksiyon vermektedir.

Sophos Intercept-X Neler Vaat Ediyor?

Sophos Intercept-X; ransomware virüsü ilk kez aktif olduğunda onu keşfetme konusunda geç kalabilir. Bu noktada, sezgisel analiz motoru devreye girmektedir. Sezgisel analiz motoru; söz konusu yazılımın kötü niyetli olduğunu anlayarak gereken tedbirleri kısa süre içerisinde almaktadır. Gelişmiş sistem temizleme teknolojisine sahip olan bu program sayesinde ransomware virüsüyle alakalı hiçbir sorun yaşanmayacaktır.

Sophos Intercept-X; dışarıdan gelen zararlı atakların ağa ulaştığı anda reaksiyon vermektedir. Bu noktada, sıfır gün ataklarında bile koruma sağladığını söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, detaylı ve adli düzeyde bir analiz yapılmaktadır. Bu sayede, enfeksiyonların iyileşmesi sağlanmaktadır. Sophos Intercept-X; tek başına lisanslanabilme şansına sahiptir. Bunun yanı sıra, diğer Sophos koruma ürünleriyle beraber kullanılması da mümkündür. Bu noktada, diğer Sophos ürünleriyle beraber kullanılmalarının çok daha faydalı olduğuna rastlanmıştır.

Sophos Intercept-X tarafından etkisiz hale getirilen ransomware virüsüne ayrı bir parantez açmak gerekir. Bu virüs; sisteme ulaştıktan ve aktif olduktan sonra mevcut dosyaların tamamını şifreleyerek kullanılamaz hale getirmektedir. Fidye yazılımı olarak bilinen ransomware virüsüne karşı en etkili önlem Sophos Intercept-X olacaktır.

WE Teknoloji

Firmamız; uzun yıllardan bu yana bulunduğu sektörde birçok yeniliğe imza atmıştır. Kurumsal bir firma olarak hizmet vermekteyiz. Tamamen bizim tarafımızdan geliştirilen altyapıya sahip olan ürünler sayesinde birçok firmanın ihtiyaçları karşılanmaktadır. 

Güncel Yazılar

Bizi Takip Edin!

E-Bültenimize Abone Olun!

En Yeni Güncel Duyuru, Haber ve Kampanyaları Eposta ile alımı onaylamış sayılırsınız. Teşekkürler.